Geoblog.pl    dagar    Podróże    BIRMA 2018 (+ Tajlandia)    „CIEĆ RULEZ”
Zwiń mapę
2018
03
lut

„CIEĆ RULEZ”

 
Chiny
Chiny, Pekin
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 6938 km
 
W nocy czeka mnie 3,5 h tranzytu na nowym lotnisku pekińskim. Z zewnątrz nie było szans go obejrzeć, a pomimo świeżości wnętrze też na kolana nie rzuca. Duże – fakt, nowe, więc czyste, pomysłu i jakości leciutko zabrakło …

Priorytetem jest teraz znalezienie smoking room-u, jednak mimo tranzytu musimy przejść kolejną kontrolę bezpieczeństwa. Tym razem tracę zapalniczkę – bo niby po mi ona na lotnisku? I tak nie ma tu palarni! Nie jest dobrze. Z opresji wybawia mnie lotniskowy cieć/klucznik w uniformie a'la Mao Tse Tung. Ma chyba trzecie oko, bo widząc jak miotam się w desperacji po pustym o tej porze obiekcie zagaduje z uśmiechem: „hello”. Na pytanie o smoking room dziadek uśmiecha się jeszcze radośniej i dyskretnym skinieniem głowy każe podążać za swoja niepozorną postacią. Daleko nie idziemy. Na wprost bramek security, pomiędzy zamknietymi jeszcze butikami znajduje się duża toaleta z natryskiem. To w nim mieści się nieoficjalna palarnia. Ale przecież nie mam ognia! Spoko, spoko – mój przewodnik jest przygotowany na taką sytuację i wyciąga z kieszonki zapalniczkę. Full service! Do tego uspokaja mnie oferując kolejną usługę: "stanie na zeksa". Czuję co się kroi. Gdy w błogim upojeniu wychodzę z natrysku/palarni dziadek z (nieznikającym) uśmiechem wskazuje paluszkiem na moją saszetkę. Czas zadośćuczynić za luksusową usługę. Niestety nie interesują go ani złotówki, ani tajskie baty, a z 10 USD nawet za tak wielką rozkosz nie wyskoczę. W sumie obaj jesteśmy stratni – dziadek nie dostał napiwku, ja już nie zdobędę więcej ognia.

W Bangkoku lądujemy o czasie. Jest 12.30. W kolejce do odprawy poznaję polską parę. W Tajlandii są po raz pierwszy. Fajnie im. Po upragnionym papierosie na zewnątrz razem docieramy na stację kolejki City Line. Rozstajemy się na Makkasan i dalej jadę metrem do Khlong Toei, skąd po 20 min pieszo (tudzież bezbłędnie) docieram do zarezerwowanego przed wyjazdem Miggy Guest House.

Pokój na pięterku nie jest wielki, acz wyjątkowo przyjemny. Mini łazienka też się przydaje. Cicho tu, co w odróżnieniu od ulubionego Station Hotel (obok Hulamphong) jest miłą odmianą. Jet leg daje się we znaki choć udaje się jeno tylko ponad godzinkę zdrzemnąć. Drink z krupnika kupionego w strefie wolnocłowej zamiast ostudzić emocje tylko je podgrzewa i wybieram się na krótki spacer …. docierając pieszo do Hualamphong i z powrotem ... :)
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
wiza do Chin
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Chin. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Chin, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Zdjęcia (7)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (4)
DODAJ KOMENTARZ
jowa31
jowa31 - 2018-02-27 18:57
niestety, z palarniami na lotniskach różnie bywa; aczkolwiek z rozrzewnieniem wspominam palarnię na lotnisku w Abu Dhabi, gdzie tworzyła się kolejka. Oprócz tego kobieta z obsługi co rusz kogoś z niej przepędzała, gdyż palarnię dla 4 osób zwykle zapełnialo z 7-8 osób
 
dagar
dagar - 2018-03-02 17:22
w Abu Dhabi nie trzeba czekać w kolejce do palarni - jest tam bar, w którym jara się do woli ;)
Odsyłam do mojej poprzedniej podróży ... :)
 
jowa31
jowa31 - 2018-03-05 12:30
Generalnie to w AD znalazłam 3 palarnie, oprócz tej z kolejkami i wymienionej przez Ciebie bodajże na 2 piętrze(3 poziomie) jest i trzecia na 2 poziomie.
Jednak są one dość oddalone, a nie zawsze ma się ochotę pokonywać tę odległość .
 
dagar
dagar - 2018-03-05 16:18
spoko, spoko
też stałem na głodzie w kolejce do pierwszej palarni, heh
 
 
dagar
Darek Grabowski
zwiedził 7% świata (14 państw)
Zasoby: 282 wpisy282 8 komentarzy8 5580 zdjęć5580 3 pliki multimedialne3
 
Moje podróżewięcej
02.02.2018 - 09.03.2018
 
 
09.11.2011 - 19.12.2011