Geoblog.pl    dagar    Podróże    BIRMA + TAJLANDIA 2018    „RETROSPEKTYWA”
2018
lut

„RETROSPEKTYWA”

Tajlandia
Tajlandia, Bangkok

… odrobiłem jednak zaległości we śnie wstając … przed południem.
Niestety mój pokój ma dziś nowych gości, ale na szczęście jest wolna jedynka na parterze … i to za 150 THB! Co prawda bez łazienki, ale ta znajduje się vis-avis i raczej wyłącznie do mego użytku. "Łazienka" to określenie trochę na wyrost - natrysk biorę siedząc na misce sedesowej.

Dziś zamierzam odwiedzić główne atrakcje Bangkoku. Pieszo + skytrain-em osiągam Sathorn Pier i tramwajem wodnym docieram do pałacu królewskiego (500 THB). Milutko, ale wrażenia jak za pierwszym razem (wiele lat temu) już nie wywarł. Podobnie zresztą jak Wat Pho (100 THB) z leżącym Buddą. Miłą odmianą okazał się natomiast Wat Mahathat, gdzie byłem jedynym (!) turystą. Stąd za 50 THB (wiem, że przegiąłem ze stawką, heh) osiągam Wat Arun. Właśnie jest zamykany, ale nań też już kiedyś właziłem, więc zadowalam się jeno fotkami zza płotu. Przeprawiam się na drugi brzeg Menamu (4 THB) i lokalnym busem docieram do przystani. Wieczorny rejs rozświetloną rzeką jest ukoronowaniem dnia.
Po sutej kolacji (chicken rice - 50 THB) zasiadam przed Miggy GH do relacji z pierwszych dni wyprawy.
Jutro Birma. Z netem może być problem (szczególnie z fotkami).

wiza do Tajlandii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Tajlandii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Tajlandii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.

dagar
Darek Grabowski
zwiedził 7% świata (14 państw)
Zasoby: 259 wpisów259 2 komentarze2 4785 zdjęć4785 3 pliki multimedialne3

02.02.2018 - 15.02.2018