Geoblog.pl    dagar    Podróże    BIRMA 2018 (+ Tajlandia)    "AZJA WZYWA!"
Zwiń mapę
2018
02
lut

"AZJA WZYWA!"

 
Polska
Polska, Warszawa
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 0 km
 
... tym razem celem jest wymarzona od lat Birma. Junta wojskowa nie sprawuje już władzy absolutnej, więc można zasilić kieszenie zwykłych obywateli nie trafiając za to do więzienia.

Naczytałem się w necie jaki to egzotyczny, a przy tym: ... horendalnie drogi i nadzwyczaj trudny do indywidualnego podróżowania kraj, niebotycznie wywindowane ceny (niedostępnych bez wcześniejszej rezerwacji) hoteli pozbawiają złudzeń na przyzwoite warunki wypoczynku, kuchnia jest niezjadliwa, stawki za wstęp do atrakcji turystycznych zwalają z nóg, a dojechać gdziekolwiek (za niewielkie pieniądze) to wręcz niemożliwe!
Jednym słowem fajne wyzwanie! :)

Wiza aplikowana via net dociera na mail po dwóch dniach od złożenia (koszt 50 USD).

Na Okęciu security pozbawia mnie gazu pieprzowego Anti-dog. Miałem go wszak w podręcznej saszetce. A można było pomyśleć chwilę dłużej przy pakowaniu, heh.
Tym razem lecę do Bangkoku liniami Air China przez Pekin. Koszt biletu powrotnego – 2120 zł. Do samolotu wsiadam chyba jako ostatni i po dwóch roszadach z innymi pasażerami mam miejsce przy oknie. Sąsiadka obok – absolwentka koreanistyki - leci do Seulu. Oboje jesteśmy zaskoczeni jakością cateringu, o którym sporo złego naczytałem się w sieci. Jak na żarcie w samolocie posiłki wypadają bardzo przyzwoicie. Z głodu raczej nie padniemy. Gorzej jest ze spaniem – nijak się to nie udaje i końcówkę lotu przegadaliśmy zażarcie dyskutując o podróżach.

P.S.
... wizualne podsumowanie wyjazdu:
https://www.youtube.com/watch?v=iEl5Thsb7C8
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (2)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
dagar
Darek Grabowski
zwiedził 7% świata (14 państw)
Zasoby: 282 wpisy282 8 komentarzy8 5580 zdjęć5580 3 pliki multimedialne3
 
Moje podróżewięcej
02.02.2018 - 09.03.2018
 
 
09.11.2011 - 19.12.2011